David Gaberle

David Gaberle

Street

Představení

David Gaberle se věnuje street fotografii od roku 2012. Jeho práce se vyznačuje kombinací důrazu na barvy, tvary a lidi v prostředí městské architektury. Velmi precizní prací s formou a světlem vytváří subtilní a citlivé snímky často odkazující na lidskou osamělost.

Fotografii vnímá jako ideální způsob jak se postupně propracovávat k vlastní lidskosti potlačenou civilizačním procesem velkoměst.

www.davidgaberle.com

O fotografovi

David Gaberle je mladý street fotograf z Prahy, který vystudoval antropologii na University College London, a který se focení věnuje od roku 2012. Po několika workshopech s Magnum

fotografy vydal i svou debutní knihu Metropolight, která se prodala do více než 40 zemí na světě a zaujala pozornost zahraničních médií včetně The British Journal of Photography nebo deníku The Guardian. Zároveň se David v roce 2015 zařadil mezi X-Photographers a v roce 2016 byl Fujifilmem vybrán jako nejmladší ze 100 mezinárodních ambasadorů modelu X-Pro2.

Jeho fotografie byly vystavovány v České republice, Polsku, Belgii, Rumunsku a Japonsku. Nyní David znovu cestuje a fotí pro jeho další knihu, kterou by rád vydal do konce roku 2019.

Vedení workshopů

V rámci workshopů se vždy primárně soustředím na to, abych pomohl účastníkům lépe vnímat světlo a tvary. Pracuji v rámci fotografického žánru, kterému se říká subjektivní dokument. Nesnažím se tedy nikomu říkat, co má fotit – to je vždy naprosto individuální.

Pomáhám ovšem hledat správný výraz fotografie odpovídající emocím fotografa a nabízím zpětnou vazbu, která takový proces katalyzuje. Fotografii vnímám jako médium, kterým se člověk může propracovat k lepšímu pochopení sebe sama i světa kolem nás.

Focení miluji a věřím, že umím velkou dávku entusiasmu předávat účastníkům workshopu. Nadšení a víra ve fotografii vnímám jako naprosto stěžejní pro tak psychicky náročný žánr jako je street.