Jiří Růžek

Jiří Růžek

Uglamour

Představení

Jiří Růžek – fotokronikář ženské krásy a dokumentátor lidských radostí a fantazií, často těch nejerotičtějších. Převážná část jeho práce vzniká formou improvizace na daný moment. Práci s modelem bere hlavně jako psychologii a neustálé vnímání, technickou stránku naopak více a více upozaďuje. 

Svůj zdánlivě neučesaný styl, založený na přirozenosti, jednoduchosti a uvěřitelnosti, nazývá uglamour (ugly glamour), jako protějšek žánru glamour, který podle něj konzumním způsobem předstírá povrchní dokonalost. 

www.jiriruzek.net

O fotografovi

Jiří Růžek se narodil v Litoměřicích, od roku 2004 žije v Praze. Ve stejném období se začal naplno věnovat fotografii portrétu, aktu a umělecké erotiky. Na svém kontě má téměř dvě desítky samostatných i společných výstav a jeho fotografie jsou zastoupeny ve více než tuctu knih různých světových vydavatelů. Jako jeden z mála českých fotografů je publikován také vydavatelstvím Taschen. 

Od roku 2014 patří mezi Fujifilm X-Photographers a v roce 2017 byl vybrán jako jeden z 50 mezinárodních ambasadorů fotoaparátu Fujifilm X-E3.

Jeho skupinové a individuální workshopy, pořádané v ČR i jiných zemích Evropy, navštěvují opakovaně stovky lidí z celého světa. 

Od léta 2014 je na volné noze. Nadále fotí pouze volnou tvorbu. V současnosti sbírá materiál pro monografickou knihu.