Jiří Šebek

Jiří Šebek

Architektura

Představení

Jsem minimalista, který se ve své volné tvorbě zaměřuje na fotografii staré Prahy a detaily moderní architektury. Jsem perfekcionista, který fotografuje zejména komerční architekturu pro architektonická studia i stavební firmy. Jsem Jiří Šebek a focení se věnuji již 14 let.

www.jirisebek.cz

O fotografovi

Jiří Šebek je fotograf architektury, který se stal v roce 2016 v soutěži Czech Press Photo držitelem Grantu Prahy za svůj kontinuální soubor „Chrámy nové doby“. Tato série umělecky ztvárňuje nově se rodící moderní pražské architektonické stavby. Soubor plně odráží Jiřího způsob vidění světa. 

Jeho fotografie jsou čisté, maximální estetiku nalézá v ladnosti linií a křivek, s jejichž pomocí objevuje přímočaré kompozice plné elegance. Díky černobílému pojetí svých fotografií dává vyniknout struktuře zachycených objektů. Jiří je minimalista, který fotografuje zejména komerční architekturu pro architektonická studia i stavební firmy. Ve své volné tvorbě se zaměřuje na fotografii staré Prahy a detaily moderní architektury. Od roku 2008 předává své zkušenosti ostatním skrze fotografické workshopy.