Michal Krause

Michal Krause

Wildlife

Představení

Michal Krause fotografuje divokou přírodu po celém světě. Má rád minimalismus a jednoduchost ve fotografii, technice i životě. Necestuje za konkrétním snímkem, naopak se rád nechává přírodou překvapit. Lépe se cítí v roli pozorovatele než hybatele, který scénu nějakým způsobem utváří, a nejúžasnější jsou pro něj ty momenty, kdy jej zvířata akceptují jako přirozenou součást svého okolí.

www.michalkrause.com

O fotografovi

Michal se fotografii věnuje déle než 15 let a jelikož prakticky celý život miluje přírodu a zvířata, bylo naprosto přirozené, že se tyto jeho dvě vášně propojily a dnes se věnuje hlavně wildlife fotografii. S fotoaparátem navštívil čtyři kontinenty a řadu biotopů od hor přes severské pláně, lesy mírného pásma až po tropické deštné pralesy.

Na počátku roku 2015 opustil úspěšné podnikání v internetové branži a vrhl se do nejistých vod práce na volné noze jako fotograf, lektor a píšící autor. Většina jeho současných aktivit je tak přímo spojena s fotografií: publikuje odborné články, vydal úspěšné e–knihy o zpracování fotografií Lightroom efektivně a Capture One efektivně, vydávám pravidelný inspirační newsletter Lepší fotky, pořádá individuální konzultace a kurzy fotografování a postprodukce. V roce 2017 spoluzakládal prestižní fotografickou soutěž Czech Nature Photo a v obou prozatím proběhlých ročnících předsedal porotě.

Jeho fotografie uspěly v Czech Press Photo 2015 nebo v mezinárodních soutěžích Widlife Photo Contest 2017 a Windland Smith Rice Awards 2018.

Vedení workshopů

l