Pavel Nesvadba

Pavel Nesvadba

Sportovní a divadelní fotografie

Představení

Pavel Nesvadba se specializuje především na divadelní a sportovní fotografii.

www.photonesvadba.com

O fotografovi

Pavel s fotografováním sportu začínal v 17 letech při svých prvních horolezeckých výstupech. K divadelní fotografii se dostal náhodou při studiu designu na VUT v Brně. Protože si chtěl rozšířit znalosti ve fotografii, souběžně navštěvoval předmět Foto – video – světlo na Divadelní fakultě JAMU, kde vzápětí začal fotit ve studentském divadelním studiu MARTA. Od té doby fotil mimo jiné pro Národní divadlo v Brně, Vinohradské divadlo, Národní divadlo v Praze a souběžně je “stájovým fotografem“ v pražském Činoherním klubu.
V posledních 15 letech se stal také vyhledávaným fotografem jachtingu. K tomuto sportu ho znovu přivedla náhoda. V roce 2000 zaskakoval za nemocného novináře na jednom z prvních ročníků regaty Česká námořní rallye. Od té doby je  oficiálním fotografem této akce. Každoročně se navíc účastní významných evropských a světových závodů v námořním jachtingu.
Kouzlo odlišných světů mu natolik učarovalo, že mezi nimi stále s fotoaparátem přeskakuje a snaží se zachytit  jedinečnost různých prostředí a lidí.

Každoročně vydává několik kalendářů, spolupracuje na knihách s jachtařskou tématikou a fotí se špičkovými sportovci.