Pavel Rybníček

Pavel Rybníček

Portrét

Představení

Pavel Rybníček se při focení portrétů snaží zachovat přirozenost a jedinečnost modelky. Klade veliký důraz na komunikaci a uvolněnou atmosféru, která je rukopisem jeho fotografií. Rád pozoruje světlo, které umí využít při kompozici snímku. Technice věnuje až druhotnou pozornost. Naprostou většinu svých portrétů fotí na ohnisko 50mm.

www.pavelrybnicek.com

O fotografovi

Pavel je fotografem, který má ve svém oboru široký záběr. Převážně se věnuje svatební a portrétní fotografii. Často si ho najímají firmy a reklamní agentury na focení produktů, billboardů nebo imageových fotografií.

Ve svých fotografických počátcích fotil pouze na kinofilm, což se odráží také v jeho dnešní digitální tvorbě. Jeho fotografie se vyznačují příjemnou tonalitou, realistickým barevným podáním a jeho černobílé snímky vyvolávají dojem klasické filmové emulze.
K fotografii se snaží přistupovat s jednoduchostí. Snaží se využívat pouze jedno světlo a také úpravu jeho snímků se snaží dělat s lehkostí tak, aby měl divák z jeho fotek přirozený prožitek.

Vedení workshopů

Jako lektor se snažím ke každému účastníkovi přistupovat  individuálně s důrazem na to, aby z kurzu získal co nejvíce nových a jedinečných zkušeností. Neslíbím Vám, že si z workshopu odnesete 50 krásných fotek. O tom to úplně není.

Spíše Vám ukáži způsob, jakým se na modelku dívám, jak s ní komunikuji a jak fotografie upravuji, aby vypadala přirozeně. Tyto poznatky si z kurzu odnesete a můžete je dál rozvíjet podle svých vlastních potřeb tak, abyste si vytvořili svůj jedinečný rukopis.