Štěpán Černý

Štěpán Černý

Sportovní fotografie a portrét

Představení

Štěpán má za sebou 6letou pracovní zkušenost v Deníku Sport a nyní je čtvrtým rokem fotografem české fotbalové reprezentace. Mimo fotbal se fotograficky zajímá také o jiné sporty a to hlavně MMA a v poslední době i hokej. Nejsou mu cizí ani další reportážní žánry a třeba i portrétní fotografie. Ve volném čase fotí nejraději svého psa Koudyho, se kterým také cestuje.

blackart.cz

O fotografovi

Štěpán začínal fotit až na střední škole, takže není vystudovaný fotograf. Focení ho ale tak pohltilo, že se stalo jeho životem, koníčkem a zároveň každodenní prací. Je také zastáncem toho, že fotograf nemusí mít vždy nejdražší techniku, aby dokázal udělat působivé snímky. Sám má velmi osobitou postprodukci a snaží se věci dělat jinak.

Jako fotograf fotbalové reprezentace se dostane do bezprostřední blízkosti našich reprezentantů a mapuje jejich práci na hřišti i mimo něj – třeba v hotelu, nebo na cestách.

Fujifilm technikou fotí od roku 2017 a v oblibě má řadu X-T, která splňuje jeho požadavky rychlého, reportážního fotoaparátu, který se skvěle ovládá. Minulý rok získal ocenění “Sportovní fotografie roku – portrét” s fotografií z MMA zápasu, na které byl Karlos Vémola po svém vyhraném zápase v kleci. Jako úplně největší úspěch má ale fotografii, kterou pořídil na rozlučce Tomáše Rosického s jeho fotbalovou kariérou. Tuto fotografii poté vydražil za 66 000 Kč, které putovaly na dobročinné účely nemocných dětí.