Telink

Telink

Drony

Představení

Představení firmy TELINK ve zkratce, je možné pomocí dvou sloganů.

První slogan: LÉTÁME S NOHAMA NA ZEMI, může znít přízemně, ale naprosto přesně vystihuje naši práci. Tou je vše, co souvisí s provozem UA – bezpilotních prostředků (dronů).

Druhý slogan: Z VÝŠKY A PŘECI ZBLÍZKA jednoznačně charakterizuje smysl praktického využití bezpilotních prostředků – dronů.

Komplexní služba je naší hlavní prioritou, zákazníci – firmy k nám přicházejí s nápadem na řešení, odcházejí s fungujícím dronem a průkazem profesionálního pilota bezpilotního prostředku.


Hobby pilotům výrazně zpříjemňujeme jejich koníčka, pomáháme jim s nákupem údržbou, servisem, ale i s prvními starty. 

Návrh, stavba a servis dronů je základ naší činnosti. Již v roce 2011 jsme se s ČVÚT podíleli na projektu, jehož cílem bylo zapojit drony do státních složek. V roce 2012 jsme se stali autorizovaným prodejcem profesionální techniky DJI. Od té doby jsme měli možnost provést tisíce zalétávacích startů s různými typů dronů. Na základě těchto zkušeností navrhujeme další originální řešení.

Vlastní vývoj a výroba pro nás není ničím novým. Firma TELINK byla založena v roce 1997, v minulosti se zabývala vývojem a výrobou RC letadel. Jejich výroba v omezené míře pokračuje.

Druhou nejvýznamnější částí naší práce je letecká škola a vše co souvisí s legálním provozem dronů. Úřadem pro civilní letectví jsme provedli všechny typy dronů od firmy DJI, ale i celou řadu jiných konstrukcí. Ke všem jsme vypracovali provozní příručky.
Postupně jsme vyškolili zdatné piloty ze soukromé sféry, ale i pro silové složky státu.
Jsme členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Třetím výrazným pilířem činnosti firmy je poskytování služeb pomocí bezpilotních prostředků. Firma se specializuje na vyhledávání postupů pro využití při vyhledávání, dokumentaci a při vytváření 3D modelů. Vypracováváme postupy, při kterých se využívá létání po předem naprogramované trase.

Testujeme například i nové bezpečnostní prvky, ale hlavně hledáme cesty, jak poměrně složitou techniku přiblížit našim zákazníkům.