Tereza Linhartová

Tereza Linhartová

Portrét

Představení

Tereza fotí každodenní ženy, muže a jejich rodiny. Fotografování je pro ni proces zahrnující řadu nezbytných detailů, o kterých otevřeně hovoří na besedách a kurzech. Je to transformace fotografovaných k většímu sebevědomí, lásce a přijetí sebe samého. Portréty, které poté vzniknou, se stávají neocenitelnou památkou na celý život.

terezalinhartova.com

O fotografovi

Tereza je profesionální portrétní fotografka a lektorka. Angažuje se v celé řadě nejen fotografických projektů. Kromě bohatých fotografických zkušeností se Tereza orientuje ve světě podnikání.

Poslední roky je předmětem jejího zájmu vytvoření takového business modelu, který umožní fotografům své hobby proměnit ve výdělečnou činnost. Jakožto fotografka/podnikatelka představující pomyslný most mezi uměním a businessem má co říct k tématům jako marketing ve fotografii, self-promotion, cenová politika, komunikace s klienty, time management apod.

Tereza, sama čerpajíc inspiraci od předních světových fotografů, je zastánkyní filozofie 100 % sdílení informací, což se odráží v jejích kurzech.

Vedení workshopů

„Během studia na vysoké škole jsem milovala přednášky z praxe, poslouchala jsem a učila se z příběhů druhých. Co jsem však měla ještě raději, bylo prezentování ostatním.

Přednášet a sdílet zajímavé informace, obohatit druhé o zkušenosti, přešlapy, chyby, ale i úspěchy. Obor mého studia byla podniková ekonomie, marketing a management.

Mé kurzy jsou tedy orientovány nejen na fotografii jako takovou, ale i na témata, která Vám pomohou uživit se tím, co milujete.“ Během besed se s Vámi Tereza podělí o zkušenosti z podnikání v oblasti fotografie. Vysvětlí Vám, jak vzniká podnikatelský plán, jak funguje cenotvorba. Přiblíží Vám pojmy jako jsou náklady, marketing, prodej, self-value a mnoho dalšího. Oproti tomu na kurzech a workshopech se Tereza soustředí na komunikaci s klientem, pózování a práci s výrazem fotografovaného, ne vždy je totiž před objektivem zkušená modelka. Ukáže Vám práci jak s denním světlem, tak se záblesky a naučí Vás vnímat světlo kdykoliv a kdekoliv.