Vojta Hurych

Vojta Hurych

Svatby, reportáž

Představení

Vojtovou snahou je vyprávět lidské příběhy skrze fotografie. Je světovým ambasadorem fotoaparátu X100F. Získal 4 ceny v soutěži Czech Press Photo v kategoriích Umění a Sport. Již 4 roky ochotně předává své zkušenosti začínajícím fotografům v rámci přednášek i workshopů.

 

tw www.hurych.cz

O fotografovi

Vojta se zaměřuje především na svatební fotografii, u které klade velký důraz na dokumentární styl a přirozenost. Šaty na strom kvůli fotce už dávno nevěší a prstýnky už také nefotí. To se raději vždy rozběhne tam, kde se lidé smějí, protože svatební fotografie by podle něj měla být spíš poutavě odvyprávěnou reportáží, nikoliv produktovým katalogem. Rád se také jako reportážní fotograf proběhne po filmovém place, kde je jeho úkolem zachytit herecké výkony i dění v zákulisí.

Ve své volné tvorbě se věnuje černobílému dokumentu a reportáži. V roce 2016 vyhrál v soutěži Czech Press Photo v kategorii Umění za fotku z Plesu v Opeře. V téže kategorii získal i nominaci za soubor fotografií ze zákulisí Smetanovy Litomyšle. V roce 2017 vyhrál s dokumentem o devadesátiletém sportovci Jiřím Soukupovi v kategorii Sport. Také získal nominaci v kategorii Umění za soubor fotografií nazvaný Potkal jsem její vrahy, který vznikl během natáčení filmu Milada.

Vojta je také spoluautorem online galerie Příběhy fotek, která na pomoc rodinám v nouzi vybrala 216.000 Kč.

Vedení workshopů

x