Vojta Hurych

Vojta Hurych

Svatby, reportáž

Představení

Vojtovou snahou je vyprávět lidské příběhy skrze fotografie. Je světovým ambasadorem fotoaparátu X100F. Získal 4 ceny v soutěži Czech Press Photo v kategoriích Umění a Sport. Již 4 roky ochotně předává své zkušenosti začínajícím fotografům v rámci přednášek i workshopů.

 

tw www.hurych.cz

O fotografovi

Vojta se zaměřuje především na svatební fotografii, u které klade velký důraz na dokumentární styl a přirozenost. Šaty na strom kvůli fotce už dávno nevěší a prstýnky už také nefotí. To se raději vždy rozběhne tam, kde se lidé smějí, protože svatební fotografie by podle něj měla být spíš poutavě odvyprávěnou reportáží, nikoliv produktovým katalogem. Rád se také jako reportážní fotograf proběhne po filmovém place, kde je jeho úkolem zachytit herecké výkony i dění v zákulisí.

Ve své volné tvorbě se věnuje černobílému dokumentu a reportáži. V roce 2016 vyhrál v soutěži Czech Press Photo v kategorii Umění za fotku z Plesu v Opeře. V téže kategorii získal i nominaci za soubor fotografií ze zákulisí Smetanovy Litomyšle. V roce 2017 vyhrál s dokumentem o devadesátiletém sportovci Jiřím Soukupovi v kategorii Sport. Také získal nominaci v kategorii Umění za soubor fotografií nazvaný Potkal jsem její vrahy, který vznikl během natáčení filmu Milada.

Vojta spoluorganizuje dobročinnou akci Festival svatebních fotografů, která je největším setkáním fotografů věnujících se svatební fotografii v České republice. Každoročně je výtěžek z této akce věnován na dobročinné účely. Za čtyři ročníky dosáhla částka výše 407.191 Kč. Je spoluautorem online galerie Příběhy fotek.

Vedení workshopů

x

Workshopy fotografa