Novinky
15. 8. 2018

Fujifilm Festival 25/10-28/10 Ostravice

Kategorie: Akce, Co je nového, GFX a X series.

Fujifilm představuje FUJIFILM X FESTIVAL

Fujifilm Europe GmbH Česká republika představí na podzim první ročník fotografického festivalu FUJIFILM X FESTIVAL. Bude se konat od 25. do 28. října v areálu Golf & Ski resort Ostravice a návštěvníkům nabídne na 80 skupinových workshopů, přednášek, školení a besed zaměřených nejen na fotoaparáty značky FUJIFILM.

Česká pobočka Fujifilm Europe GmbH pořádá první ročník festivalu ve spolupráci se specializovanou prodejnou fototechniky FUJIFOTO (Wonder photo shop concept by FUJIFILM) a pobočkami Fujifilm Europe GmbH Polsko a Slovensko.

Chceme přijít s něčím novým, co má přesah z Fujifilmu mezi širokou fotografickou komunitu v České republice, ale i na Slovensku nebo v Polsku. Fujifilm má spoustu talentovaných fotografů, kteří jsou schopni své know-how předat dále do komunity. Forma čtyřdenního „soustředění“ daleko od Prahy a shonu velkoměsta nám proto přijde nejlepší volbou“ říká o festivalu Vladimír Makudera, Key Account Manager Fujifilm X-Series.

V rámci workshopů a přednášek se návštěvníci setkají s FUJIFILM X-Photographers jak z České republiky, Slovenska a Polska, tak i dalších zemí. Program bude zaměřený na všechny fotografické i video žánry, ale i na zpracování fotografií a tvorbu videa od samotného natáčení přes střih, až k finálnímu exportu.

Přednášky, školení a besedy budou probíhat přímo v Golf & Ski resort Ostravice, workshopy s fotografy se budou odehrávat v širokém okolí areálu, v rozmanitém regionu Beskyd. To přinese návštěvníkům možnost zúčastnit se naprosto unikátních workshopů, které dosud neměli možnost zažít.

Na festivalu bude zajištěna možnost zapůjčení fototechniky Fujifilm včetně veškerého fotografického příslušenství, jako jsou stativy, filtry, stabilizátory pro natáčení videa a další. Pro návštěvníky, kteří se zajímají o tisk fotografií, budou na místě k dispozici tisková řešení Fujifilm.

Kompletní program včetně přednášejících a obsahu bude zveřejňován postupně v průběhu srpna a září. Prodej vstupenek na festival i na jednotlivé workshopy bude probíhat přes web fujifoto.cz.

Kontakt pro tisk:

Ondřej Duffek

E-mail: ondrej.duffek@fujifilm.cz

Tel.: 775 681 555

Další novinky