Novinky
25. 10. 2019

Workshopy a přednášky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít první festivalový víkend

Kategorie: Akce.

Letošní Fujifilm Festival se koná hned čtyři listopadové víkendy a na vás tak čeká přes přes 40 workshopů za zlomek jejich reálné ceny a téměř 20 přednášek, na které můžete jít v rámci výstavy Focused on: X-Photographers zcela zdarma. Abychom vám ulehčili vybírání, vybrali jsme pro vás přednášky a workshopy, které rozhodně stojí za to navštívit hned první festivalový víkend.

Celý Fujifilm Festival zahájí v pátek v 16:30 barmský X-Photographer Kyaw Kyaw Winn přednáškou, na které představí svůj vystavený projekt, ve kterém zdokumentoval kulturu tradičního barmského tetování.

Sobota 2. listopadu

Workshopovou část festivalu zahájí Pavel Rybníček se svým celodenním workshopem Portrét s lidskou tváří. Za sedm hodin vás v nádherném apartmánu s modelkou naučí, jak správně fotit portréty, jak s modelkou komunikovat, vnímat světlo a jak výsledkou fotku zpracovat. Specialitu pro vás má v sobotu připravenou singapurský X-Photographer Ivan Joshua Loh, který vás na svém workshopu Portrét v neobvyklém prostředí přenese do srdce staré Prahy, kde vás s pomocí zábleskových světel naučí fotit takové objekty jako pohybující se baletky nebo boxery. Třetím tipem je workshop Kyaw Kyaw Winna. Ten vás ve svém celodenním, osmihodinovém workshopu Rozostřete a zmrazte moment zasvětí do všech tajů práce se zábleskovými i stálými studiovými světly tak, že už se je nikdy nebudete bát používat. Pokud vám ještě ani tohle není dost, můžete se ve večerní části programu naučit se známým českým X-Photographerem Jiřím Štarhou, jak fotit koncerty. A to jen teoreticky, ale rovnou prakticky v Malostranské besedě na koncertě kapely Atari Terror.

Co dalšího vás čeká v sobotu? 

Neděle 3. listopadu

Neděle 3. listopadu bude na Fujifilm čistě v českém podání, ale o to výživnější. Čeká vás totiž rovnou 12 workshopů a přednášek. Jasnou volbou je jednen ze dvou workshopů uglamnour worskhopů oblíbeného českého X-Photographera Jiřího Růžka. Ten vás vezme do designového hotelu The Emerald, kde vás s modelkou Annou Krutskou provede tím nejdůležitějším, co potřebujete vědět a umět při focení uměleckého aktu. Druhým velkým lákadlem nedělního programu je workshop Vysvětlit si světlo českého mága street fotky a X-Photographera Davida Gaberleho. V ulicích Prahy se tak s Davidem naučíte pracovat se světlem a jeho barvou tak, aby vaše fotky vyčnívaly nad ostatními. Třetím tipem je workshop Svět poté vol.3: Rituál, ve které vás Tomáš Felcman vezme do neexistujícího postapokalyptického světa plného světel, ohňů a speciálních efektů.

Co dalšího vás čeká v neděli?

První víkend na Fujifilm Festivalu bude rozhodně stát za to. Po celou dobu konání workshopů máte možnost zapůjčení fototechniky v našem festivalovém hubu v Galerii Mánes.

Veškeré aktuální informace najdete v události na Facebooku.

Další novinky